XBMC i napisy.

Niestety okazało się, że XBMC – kompilowany z cvs – ma jeszcze jeden mały błąd dotyczący napisów. Nie potrafi wyświetlić naraz 3 lub więcej linijek na ekranie dla napisów w formacie MicroDVD, MPL2(oprócz kompletnego braku obsługi formatu TMPlayer). Natomiast dla formatu SubRIP napisy o trzech lub więcej liniach są wyświetlane poprawnie. Więc jak już konwertować napisy do filmów dla XBMC to na format SubRIP. Oczywiście możecie skorzystać z gKonap aby to osiągnąć :)

5 myśli nt. „XBMC i napisy.

 1. mat

  Szkoda że nie zajrzałem tu chwilkę wcześniej, bo straciłem dziś trochę czasu na odkrycie że tylko SubRIP dobrze działa w XBMC :-)
  Dobra robota z gKonap – proste i działa.

 2. mat

  Używam repo SVN PPA, sam nie kompiluję.
  Ogólnie jako byly użytkownik XBMC pod xboxem jestem rozczarowany wersją na PC.
  XBMX dla xboxa jest maszynką „wszystkoczytającą”. Nie miałem problemów z dziwnymi formatami filmów, muzyki czy napisów.
  A wersje PeCetowe – oparte na DVDPlayer zamiast MPlayer są bardzo kapryśne: rmvb raczej nie odtwarza dobrze, napisy trzeba mieć w odpowiednim formacie..
  Ale i tak nie ma sensownej alternatywy a tempo rozwoju projektu jest ogromne, więc będie lepiej.

 3. Daniel 'yp2' Dereziński Autor wpisu

  Rzeczywiście jest kapryśny, ale jak napisałeś nie ma alternatywy. No i dodanie VDPAU dla Nvidii (nawet nie mam tego w mplayerz’e).
  Wersja z repo też nie pokazuje Ci 3 linijek w napisach w formacie MPL2 i MicroDVD??

 4. mat

  Korzystam z repo „testowego” i nie działało. Teraz już mam zaktualizowaną wersję, ale nie sprawdzam czy dalej jest ten błąd. Po prostu konwertuję teksty na SubRIP i nie mam problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>